SOD - z drewna dla zwierząt i ogrodu

Oferta

Wiewiórki i inne małe zwierzęta

Nietoperze wbrew złym skojarzeniom są stworzeniami bardzo użytecznymi, to naturalne pestycydy które wyniszczą latające szkodniki w ogrodzie. Nietoperze podobnie jak wszystkie ssaki mają kilka podstawowych potrzeb; schronienie przed drapieżnikami i zimnem oraz wodę. Spód domku powinien być otwarty, aby nietoperze mogły swobodnie wlatywać i wylatywać, oraz odpowiednio dużo miejsca aby wylądować. Wnętrze domku wykonanego z drewna powinno mieć szorstką powierzchnię aby nietoperze mogły się utrzymać kiedy wylądują. Nietoperze lokalizują swoje ofiary w środowisku poprzez powracające echo pochodzące z dźwięków o wysokiej częstotliwości ultradźwiękowych połączeń. Domki powinny być zawieszone na drzewie lub ścianie budynku tak wysoko jak to możliwe i w miejscu niezbyt oddalonym od źródła wody.

Jeże zazwyczaj zamieszkują w parkach, ogrodach są to miejsca które zapewniają dla nich idealne warunki do życia w trakcie zimy jak i latem. Tej małej wielkości zwierz sprawia, że jego nocne ruchy wydają się niepozorne i niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z jego obecności.
W ogrodzie znajduje się wiele odpowiedniego pożywienia jak robaki, ślimaki i chrząszcze.
Jest to najekonomiczniejsza forma efektywnej walki z pestycydami.

Wiewiórki się łatwo przystosowują, dlatego tak samo dobrze adoptują się na zamieszkałych i zabudowanych terenach jak i w dzikim lesie. Tak długo jak zapewni się im drzewa dające schronienie, oraz możliwość zdobywania pokarmu (orzechy, jagody, bulwy) wiewiórka będzie czuła się jak u siebie w domu. Dlatego jeśli masz w swoim ogrodzie drzewa jak; leszczyna, klon, jawor, jesion umieszczenie na nich karmnika będzie dla wiewiórek dodatkową atrakcją.
 


Zobacz zdjęcia 
Projekt i realizacja online24.pl
zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.