SOD - z drewna dla zwierząt i ogrodu

Oferta

Owady

W Europie mamy zdumiewające bogactwo gatunków owadów. Wiele z nich jest nierozpoznawalnych oraz ignorowanych. Poprzez identyfikację i rozumienie ich kluczowych potrzeb, możemy nie tylko je obserwować i podziwiać, ale również przyczynić się do przetrwania zagrożonych gatunków dla przyszłych pokoleń. Wielu z małych mieszkańców naszego środowiska spełnia bardzo pożyteczną rolę ekologiczną.

Osy/pszczoły odgrywają zasadniczą rolę w ekologii ogrodu. Wiele gatunków os jest z tego powodu pod ochroną. Tylko sprowokowane osy mogą użądlić człowieka.

Osy oraz inne owady, są ważną częścią naszego eko-systemu, zapylają kwiaty i inne rośliny, zarówno te dziko rosnące jak i hodowane przez człowieka. Część ludzi wybiera pszczoły z tych samych powodów co inni ludzie wybierają ptaki do obserwacji oraz zwabienia dzikiego życia do ogrodu. Dla wielu pszczelarstwo staje się później wspaniałym hobby. Przyciągnięcie ich do twojego ogrodu nie musi być trudne. Zapewnienie im domku pomoże zrobić pierwszy krok.

Biedronki są najbardziej rozpoznawanymi i kochanymi spośród wszystkich owadów. Są one kluczowe, aby utrzymać prawidłowo działający ekosystem w ogrodzie. Pomagają w ekologiczny sposób redukować liczbę szkodników takich jak np. mszyce. Jeśli więc chcesz pomóc przetrwać biedronkom i innym pożytecznym owadom, zapewnij im miejsce do zamieszkania w trudnych okresach zimowych. Szeroka gama domków dla biedronek została zaprojektowana tak, aby jak najbardziej imitować naturalne warunki poszukiwane przez biedronki do hibernacji, w której mogą przetrwać zimę. Biedronki lubią hibernować w zakamarkach i szczelinach. Umieść domek w miejscu osłoniętym, nie narażonym na podmuchy wiatru. Wnętrze domku powinno się dać łatwo wyczyścić.

Motyle są bardzo atrakcyjnymi oraz kolorowymi owadami wszyscy podziwiają ich piękno i urok, niestety wiele gatunków motyli pomimo, iż są chronione staje się rzadkimi z powodu utraty naturalnych siedlisk. Zapewnienie im odpowiedniego schronienia może zatrzymać te niekorzystne tendencje.

Domki spełniają całoroczną funkcję. Motyle i ćmy mogą się w nich rozmnażać i hibernować. 


Zobacz zdjęcia 
Projekt i realizacja online24.pl
zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.