SOD - z drewna dla zwierząt i ogrodu

Oferta

Karmniki dla ptaków

Karmniki umożliwiają dokarmianie ptaków dziko żyjących w trudnym dla ptaków okresie jesienno-zimowym. Szczególnie dzieci mają wielką frajdę, kiedy mogą wysypać karmę, a potem obserwować różne gatunki ptaków odwiedzające karmnik. Dokarmianie ptaków uczy również najmłodszych odpowiedzialności i empatii. Karmniki niezależnie od pory mogą być także oryginalną ozdobą ogrodu czy okna.

Oferta nasza zawiera największy wybór ogrodowych karmników dostępnych obecnie na rynku zarówno prostych, jak i wysokiej jakości karmników wielofunkcyjnych. Karmniki nasze występują w wielu rozmiarach i wzorach, mogą być przyczepione do ściany domu, zawieszone na drzewie lub umieszczone na specjalnych stojakach. 

Karmnik powinien być regularnie oczyszczany z zalegających resztek jedzenia i odchodów, gdyż ich pozostawienie może sprzyjać szerzeniu się wśród dokarmianych ptaków chorób zakaźnych. Karmnik powinien mieć taką konstrukcję, aby chronił karmę przed zawilgoceniem (przed deszczem i śniegiem). Karma musi być zawsze świeża, nigdy podawaj ptakom żywności solonej. Jeżeli nie jest od razu zjadana, należy ją często zmieniać, np. słonina po upływie 2 tygodni jest już zjełczała. Pieczywo należy stosować tylko uzupełniająco, nie jako karmę podstawową. Karmnik powinien być umieszczony z dala od krzewów czy innych miejsc stanowiących dobrą kryjówkę dla kotów polujących na ptaki, a równocześnie zapewniać ptakom nieskrępowany dostęp i drogę ucieczki. Zawieszenie karmnika na drucie lub postawienie go na słupie z drucianym kołnierzem ochronnym zainstalowanym od dołu pomoże zapobiegać atakom drapieżników. Nietypowe karmniki typu siatka należy wieszać w miejscach osłoniętych, np. na ganku, pod okapem, na gałęzi samotnego świerku. Nie należy dokarmiać ptaków późną wiosną i latem. Zbyt wczesne rozpoczęcie dokarmiania powoduje zaburzenie instynktu wędrówkowego, zwłaszcza u ptaków wodnych. Rozpoczęte dokarmianie należy kontynuować przez całą zimę, nawet jeśli w trakcie odwilży korzysta z niego mniej ptaków. Jeśli nagle zaniechasz wysypywania karmy, Twoje ptaki zaczną głodować. Dokarmianie powinno być rozpoczęte najwcześniej w październiku, listopadzie, a zakończone w marcu, na początku kwietnia (krócej na zachodzie Polski, gdzie klimat jest nieco łagodniejszy). Rozpoczęcie dokarmiania powinno być jednak uzależnione nie od daty, ale od pogody. W cieplejszych okresach zimy dokarmianie powinno być mniej intensywne niż podczas mrozu. Ptaki wymagają bardziej naszej pomocy gdy ziemia pokryta jest śniegiem. Dokarmiając ptaki, naprawdę bierzesz odpowiedzialność za ich życie w ciągu kilku miesięcy! 


Zobacz zdjęcia

Pobierz pliki
Aby pobrać poniższe pliki wypełnij formularz identyfikacyjny.



 
Projekt i realizacja online24.pl
zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.